Щодо формування бюджету 2024 року

  • 265

Фото без описуНапередодні процесу формування проєкту бюджету на 2024 рік вважаємо за необхідне прокоментувати публікацію Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Військовий ПДФО: Хіба ревуть воли, як ясла повні?». Ознайомитися з нею можна за посиланням:

https://zn.ua/ukr/ECONOMICS/vijskovij-pdfo-khiba-revut-voli-jak-jasla-povni.html 

Що стосується бюджету Гадяцької міської територіальної громади, то за період з 2022 - 8 місяців 2023 року наша громада отримала 4% ПДФО і ПДФО з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами (військового ПДФО) у розмірі 15,8% від загальної суми надходжень.

Якщо Гадяцька міська територіальна громада не отримуватиме коштів військового ПДФО, вона не зможе фінансувати цілу низку вкрай необхідних для життєдіяльності громади галузей. У тому числі йдеться й про делеговані державою повноваження, на які не виділено кошти з державного бюджету. За 2022 рік та 8 місяців 2023 року на забезпечення делегованих державою повноважень з бюджету нашої громади направлено: компенсацію різниці в тарифах за теплопостачання – 3518,0 тис. грн, на оплату праці медичних працівників — 904,6 тис. грн, на погашення дефіциту освітньої субвенції — 6236,7 тис. грн, на пільгові перевезення — 213,0 тис. грн. Крім цього, великі витрати нашої громади направлено на обладнання укриттів, бомбосховищ, інших захисних споруд, забезпечення внутрішньо-переміщених осіб.

Вилучення коштів ПДФО з військовослужбовців із бюджетів громад не передбачає з боку держави визначення якихось джерел для фінансування передбачених законом витрат, отже, призведе до колапсу життєво необхідних систем надання послуг жителям громади.

А головне – вилучення військового ПДФО з бюджетів місцевих громад позбавить нас можливості допомагати військовим. Зараз ми маємо можливість реагувати швидко і надавати точну й адресну допомогу. 

Просимо зберегти в Державному бюджеті України на 2024 рік в доходах місцевих бюджетів «військове» ПДФО та 64% ПДФО, а також підтримати законопроєкти 5995-д та 5960-1, які легалізують допомогу органів місцевого самоврядування Об’єднаним силам Збройних сил України.