Інформація щодо перейменування деяких назв площ, вулиць, провулків у населених пунктах Біленченківського старостинського округу

За період 01.01.2016-10.09.2023 рр., на виконання Законів України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації топонімів» у населених пунктах Біленченківського старостинського округу Гадяцької міської територіальної громади Миргородського району Полтавської області перейменовано та приведено у відповідність наступні топоніми:

село  Біленченківка

Топонім

Стара назва топоніму

Нова назва топоніму

Розпорядчий документ

Площа:

40-річчя Перемоги

Перемоги

Шкільна

Гагаріна

Весняна

70 р. В. Жовтня

Вишнева

Розпорядження сільського голови Біленченківської сільської ради від 02.02.2016 № 4 о.д

Леніна

Миру

Молодіжна

Садова

Кравченка С.,
С. Кравченка, Саші Кравченка

Кравченка

Рішення першого пленарного засідання 15 сесії Гадяцької міської ради 8 скликання від 13.10.2021 № 730, 729

Чапаєва

Окладська

Фрунзе

Центральна

Провулок:

1-й Польовий

Польовий 1

Рішення першого пленарного засідання 15 сесії Гадяцької міської ради 8 скликання від 13.10.2021 № 731,732,733

2-й Польовий

Ставкова

Терешкової

Лісова

Рішення першого пленарного засідання 15 сесії Гадяцької міської ради 8 скликання від 13.10.2021 № 728

Шкільна

село Степаненки

Ярова

-

Враховуючи вищевикладену інформацію хочемо зазначити, що  мешканцям перейменованих топонімів Гадяцької міської територіальної громади не потрібно хвилюватися з цього приводу та відразу ж вносити зміни в документи на власне майно, реєстрацію місця проживання чи укладені договори з надання комунальних послуг. Чинним законодавством не передбачено такого обов’язку, оскільки зміна назви вулиці не визначає втрати чинності правовстановлюючих документів. Документи про право власності на квартири, будинки, земельні ділянки, будь-яке інше майно, у яких вказані старі назви, залишаються дійсними. Зміни до них будуть вноситись тільки якщо власник нерухомого майна здійснюватиме  правочини (захоче продати, подарувати або передати у спадок свою квартиру, будинок чи інше майно). У такому випадку в документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже зазначатиметься нова назва вулиці. На вартості послуг нотаріуса це не позначиться: сторони платитимуть за оформлення таку ж суму, як і у випадках, коли назва вулиці не змінювалась.

Копію рішення про перейменування вулиці, провулку, площі можна отримати безкоштовно звернувшись за адресою: місто Гадяч, вулиця Лесі Українки, 2, кабінет 5.

У той же час, юридичні особи мають обов’язково вносити відповідні зміни в установчі документи. Відповідно до чинного законодавства, перейменування вулиці фактично є зміною місцезнаходження юридичної особи, що тягне за собою необхідність внесення відповідних змін в установчі документи, змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та громадських формувань у порядку, передбаченому Законом України  № 755 «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань». Однак граничних термінів для цього немає, тому суб’єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін.

Звертаємо увагу, що державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, зокрема зміна місцезнаходження юридичної особи, може проводитися без участі державного реєстратора, в автоматичному режимі з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.