Інформаційна безпека в мережі: що повинні пам’ятати родичі зниклих безвісти осіб

  • 122

Фото без опису

Родини осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, щоденно моніторять соціальні мережі, ворожі сайти та пабліки, щоб розшукати там бодай якусь інформацію про своїх рідних. Також із надією отримати інформацію вони публікують у мережі фото та особисті дані військових.

Розголошення персональних даних може нашкодити зниклим безвісти особам. Публікуючи фото зниклого в мережі, у жодному разі не вказуйте звання, військову посаду та номери частин.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими наголошує: соцмережі не допоможуть знайти зниклого безвісти, а от нашкодити – можуть!

Отож, чого не можна робити?

- Виставляти фото зниклого у військовій формі в соцмережах.

- Називати військову частину чи батальйон.

- Вказувати точну останню локацію зниклого.

- Тегати його профіль у соцмережах.

Чому цього не можна робити?

- Тому що він може розказати у полоні зовсім іншу історію, а ваша "допомога" може спричинити важкі наслідки.

 - Тому що він може ховатися у місцевих як цивільний.

- Тому що він може виходити з оточення в цивільному одязі тощо.

- Тому що розкриття позицій його підрозділу може спричинити загибель його побратимів.

Варто пам’ятати, що опублікованими персональними даними заради наживи користуються шахраї. За «надані послуги» аферисти вимагають у сімей немалі гроші.

Наразі серед найбільш розповсюджених шахрайських схем: звільнення з полону, надання інформації про утримання, встановлення телефонного зв’язку зі зниклими безвісти особами. Пам’ятайте, що пошук зниклих, повернення тіл та обміни полоненими держава здійснює безоплатно!

На Дорожній карті Координаційного штабу розміщено алгоритм дій: https://koordshtab.gov.ua/roadmap?fbclid=IwAR0p4tMr0NI2sOwtCEgAXmtiGHJGLM3-gDCOS4CODknlHN9c4iq393UJd7A