Проведено засідання місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

  • 657

Фото без опису

Для відповідного реагування на випадок, що трапився на території громади, сьогодні проведено засідання місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.

20 січня 2024 року в м. Гадяч по вул. Шевченка, 36 була виявлена собака (власник невідомий), яка поводила себе агресивно та нанесла покуси 4 особам та двом домашнім тваринам. Працівниками поліції проведені заходи щодо знешкодження даної тварини. Працівниками ветеринарної медицини відібраний патматеріал для дослідження на сказ, місце загибелі тварини піддане вимушеній дезінфекції. Дослідженням Полтавської регіональної державної лабораторії ветмедицини Держпродслужби в Полтавській Фото без описуобласті експертиза № 000110 п.м./24 від 22.01.2024 року мозку собаки, який 20.01.2024 року наніс покуси жителям м. Гадяч по вул. Шевченка, 36  – встановлено  сказ.

Фото без описуВласника тварини на даний час не встановлено.

Проведено епізоотичне  розслідування, виявлені контактні особи з хворим собакою. Потерпілим надається антирабічне лікування. Основними причинами виникнення сказу на території району є:  

-   порушення правил утримання тварин в населених пунктах;

  • відсутність об´єктивної реєстрації тварин в господарствах населення;
  • власники не пред’являють своїх тварин для профілактичного щеплення проти сказу, особливо під час проведення планових міроприємств;
  • не обладнані худобомогильники та біотермічні ями згідно з ветеринарно - санітарними вимогами;
  • відсутні вигульні майданчики та велика кількість несанкціонованих сміттєзвалищ на території адміністративного району, які приваблюють бродячих  та диких тварин;

        -  перевищення  щільності лисиці червоної на 1 тис. га

За період 2023 року на території зони обслуговування Гадяцької дільниці ветеринарної медицини проведено комплекс заходів щодо недопущення розповсюдження сказу, а саме щеплено в господарствах всіх форм власності тварин проти сказу, а саме: ВРХ 2549 гол., собак 7347гол., котів 5182 гол. В жовтні 2023 року проведено комплекс заходів по розкладанню пероральної вакцини проти сказу для диких м’ясоїдних тварин, де розкладено 33436 доз вакциноутримуючих принад.

Сказ – гостре інфекційне захворювання тварин і людини, що викликається вірусом і представляє смертельну небезпеку. Проявляється підвищеною нервовою збудливістю, гідрофобією, паралічами, закінчується летально.

Сказом хворіють всі теплокровні тварини. Основним джерелом і резервуаром вірусу є дикі м'ясоїдні (лисиці і вовки), а також домашні (собаки, кішки) тварини. Зараження тварин і людини відбувається при потраплянні слини на пошкоджену шкіру або слизові оболонки. Симптоми сказу з'являються лише після поширення вірусу по всьому організму тварини. Інкубаційний період триває від 14 діб до 3 місяців.

Тварини переважно хворіють буйною формою. Спочатку тварина уникає людей, ховається у темному місці, не відгукується на поклик або, навпаки, лащиться до хазяїна і знайомих людей, намагається лизнути. Цей період особливо небезпечний для зараження, оскільки ознаки хвороби неочевидні, а слина тварини вже містить вірус. Тварина хапає предмети, захоплюючи землю, ганчірки, палиці, прагне зірватися з прив'язі, накидається без страху на всіх, може покусати і господаря. З ротової порожнини виділяється слина. При цьому напади буйства змінюються періодами спокою. В останній стадії тварина частіше лежить і гине в стані коми. 

 

 

Інші новини

Всі новини