Повідомлення про намір зміни тарифів на послугу централізованого водопостачання та послугу централізованого водовідведення

  • 922

Фото без опису       

Керуючись Законом України «Про житлово-комунальні послуги», постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 "Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги" із змінами, внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 16.06.2021 №613, Порядком розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, поданих для їх встановлення затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 12.09.2018  №239, Порядком інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 року № 130, з метою приведення тарифів  до економічно обґрунтованого рівня Гадяцьким ВУ ЖКГ проведені  планові розрахунки тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення  на 2024 рік у наступних розмірах:

- централізоване водопостачання -27,65 грн. за 1 мЗ з урахуванням ПДВ;

- централізоване водовідведення  -39,73 грн. за 1 мЗ з урахуванням ПДВ.

    На сьогоднішній день  діють тарифи на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, які були встановлені  Рішенням виконавчого комітету  Гадяцької міської ради  від 23 вересня 2021року  №490 та введені з 01 жовтня 2021 року в  наступних розмірах;

централізоване водопостачання

         для інших споживачів - 20,07 грн. за 1 мЗ з урахуванням ПДВ

         для населення               - 17,13 грн. 1мЗ з урахуванням ПДВ

централізоване водовідведення

         для інших споживачів - 24,92 грн. за 1мЗ з урахуванням ПДВ

         для населення               - 22,03 грн. за 1 мЗ з урахуванням ПДВ.

Діючі тарифи відшкодовують фактичні витрати  лише на 80%.

        Розрахунок планових тарифів  був здійснений відповідно  до Постанови Кабінету Міністрів України «Про  забезпечення єдиного підходу до  формування  тарифів на житлово-комунальні послуги»  від 01.06.2011р. №869 .

        На необхідність  формування планових тарифів  вплинув  значний ріст тарифів на електроенергію  та збільшення прожиткового мінімуму.   В діючих  тарифах  на централізоване водопостачання та водовідведення передбачено розрахунок по статті  електроенергія  по тарифах  3,29 грн. з урахування ПДВ за 1 квт.год  на сьогоднішній день він становить 8,49932 грн з урахування ПДВ за 1 квт.год  відповідно ріст склав  майже 60%. Витрати на оплату праці на плановий  період розраховані відповідно до Закону України «Про оплату праці», Закону України про Державний бюджет України на 2024 рік», Галузевої угоди  між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України». В діючих тарифах  розрахунок заробітної плати проведено  відповідно до прожиткового мінімуму 2270 грн. З грудня 2023року введено прожитковий мінімум 3028грн.  ріст склав 33%.

       За результатами фінансово-господарської діяльності Гадяцьке ВУ ЖКГ за 2023рік отримало 345,2 т.грн збитків. Невідповідність діючих тарифів  на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення їх реальній собівартості тягне за собою нестачу обігових коштів, що надходять від реалізації наданих послуг.

       Отже, приведення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення  до економічно обґрунтованого рівня  є необхідним заходом для належного функціонування підприємства, зокрема, для здійснення розрахунків за електроенергію, придбання паливно-мастильних матеріалів, оплати податків, оплати праці працівників підприємства, забезпечення споживачів якісними послугами  .

 

Проєкт тарифів на централізоване водопостачання : з урахуванням ПДВ

Категорія споживачів

Одиниці виміру

Діючі тарифи

Проект тарифу

Ріст %

Населення

грн./мЗ

17,13

27,65

61,4

Інші

 

20,07

27,65

37,8

 

 

 

 

 

 

Проєкт тарифів на централізоване водовідведення : з урахуванням ПДВ

Категорія споживачів

Одиниці виміру

Діючі тарифи

Проект тарифу

Ріст %

Населення

грн./мЗ

22,03

39,73

80,3

Інші

 

24,92

39,73

59,4

 

 

 

 

 

 

  Зауваження і пропозиції приймаються протягом 7 календарних днів з дня публікації цього повідомлення за адресою: м.Гадяч , вул.Драгоманова,22, електронна пошта: gadiach_zhek@ukr.net

Для реєстрації пропозицій (зауважень) просимо зазначати прізвище, ім’я та по батькові особи (для юридичних осіб повне найменування) що їх подала , її контактні дані для здійснення зворотного зв’язку .

 

Просимо  усіх споживачів розрахуватись за спожиті послуги до введення в дію нових тарифів.