Сьогодні, 27 січня, в Україні та світі вшановують пам’ять жертв Голокосту
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який відзначається щорічно 27 січня, запроваджений рішенням Генеральної асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року (Резолюція № 60/7).
«Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, завжди слугуватиме всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження», — йдеться у Резолюції Генасамблеї ООН від 2005 року, якою запроваджено памʼятну дату.
Саме цього дня 1945 року війська 60-ї армії 1-го Українського фронту звільнили один з найбільших нацистських таборів смерті – "Аушвіц-Біркенау" на території сучасної Польщі.
За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. Загалом жертвами Голокосту під час Другої світової війни стали 6 млн європейських євреїв – 4,5 млн дорослих та 1,5 млн дітей.
На території України загинули півтора мільйона. Були знищені всі єврейські громади, які існували на території нашої країни до Другої світової війни. Більшість українських євреїв – жертв Голокосту була вбита під час масових розстрілів.
На жаль, зараз недокраїна росія повторює дії нацистів, але обрала собі іншу жертву – українців.
Репресії на окупованих територіях, свідоме знищення наших громадян, які відкрито заявляють, що вони українці, фільтраційні табори, викрадення та вивезення на територію рф українських дітей… Злочини країни-агресора демонструють, що рф є прямим наслідувачем фашистів, прагнучи підкорити собі Європу.
Цілеспрямовано вбиваючи українців – як дорослих, так і дітей – росія "віддячує" нам за те, що саме зусиллями наших предків, українців у лавах Червоної Армії були здобуті ключові перемоги в битвах Другої світової війни…
Щоб не стати жертвами нового геноциду – тепер українського – маємо єдиний вихід: боротися проти рашизму не лише нагадуючи новим поколінням про цю трагедію, але й фізично, зі зброєю в руках.Схиляємо голови в пам’ять про безневинно закатованих жертв…
Ми пам’ятаємо, щоб не забувати. Ми згадуємо, щоб не допустити повторення.
Нехай ця пам’ять нагадує нам про важливість миру, людяності та боротьби з ненавистю.