Всесвітній день поширення інформації про аутизм

  • 119

Фото без опису

Поруч із нами ростуть незвичайні діти, їх називають «дітьми дощу»: вони грають з предметами не так, як більшість, вони радіють іншому. Для них не існує норм і правил, звичних для нас, їм незрозуміло і нецікаво те, що роблять звичайні дівчатка та хлопчики. У них свій, закритий для сторонніх світ, але їм дуже потрібна наша допомога, підтримка і розуміння.

 2 квітня по всьому світу одягають блакитне на знак підтримки людей, які живуть з розладом аутистичного спектру (РАС). Найпоширенішими символами у світі зараз є блакитний колір, знак нескінченності в кольорах веселки, зображення кольорового спектру, знак метелика та знак пазлу.

 Аутизм – порушення розвитку, яке проявляється впродовж перших трьох років життя і може значно погіршити розвиток мовлення, соціальної взаємодії, спілкування та поведінки дитини. Але при своєчасній діагностиці та корекційному втручанні, дитина може бути адаптована до життя в дорослому віці.

 Перші ознаки аутизму, зазвичай, проявляються  у дітей до 3-х років. Аутизм не завжди супроводжується зниженням інтелекту, дуже часто такі люди проявляють гарні, а подекуди й виняткові здібності у певних сферах: володіють абсолютним музичним слухом, відмінно грають у шахи, малюють, рахують тощо. Діти з аутизмом можуть бути надзвичайно обдарованими, проте їм потрібно набагато більше часу, щоб навчитися чомусь дуже простому.

 Аутизм – не вирок, це всього діагноз, своєчасне визначення якого в більшості випадків допомагає вчасно розпочати процеси реабілітації та адаптації.

 СИМВОЛІКА
Символами підтримки людей з аутизмом є шматочки пазла та блакитний колір, блакитна стрічка, блакитний елемент пазлу.

 ІСТОРІЯ
23 січня 1962 року група зневірених батьків заснували Національне товариство аутизму Великобританії. Їхня початкова мета була досить скромною – створення центру денного перебування для дітей з аутизмом у Лондоні.

Організація швидко розвивалася, кількість її членів стрімко зростала. Формувалася мережа фахівців, з’являлися публікації в ЗМІ, були відкриті перші початкові школи для дітей з аутизмом. Тоді ж був розроблений логотип організації – шматочок пазла з зображенням дитини, яка плаче. Саме з нього почалася асоціація між пазлами і аутизмом.

Логотип розробив Джеральд Гассон, один з батьків і член виконавчого комітету організації. Оскільки це була перша в світі організація з питань аутизму, з часом інші організації почали використовувати свої варіанти пазлів, і символ поступово став міжнародним.

 ЧОМУ 2 КВІТНЯ?

Затверджений Генеральною Асамблеєю ООН. Держави ООН, міжнародні організації, а також громадянське суспільство всього світу проводять у цей день заходи, які спрямовані на підвищення обізнаності громадськості про проблеми дітей та дорослих з аутизмом.