Полтавський зональний відділ Військової служби правопорядку та військова прокуратура Полтавського гарнізону звертаються до усіх військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину, з пропозицією зробити перший крок для повернення до повноц

  • 833

Попри свідоме й чесне виконання обов’язків військової служби абсолютною більшістю військовослужбовців у Збройних Силах України, на жаль, є випадки самовільного залишення військових частин чи місця служби.

Військове правопорушення – самовільне залишення військової частини або місця служби (стаття 407 Кримінального кодексу України) становить закінчений склад злочину з моменту залишення військової частини і триває протягом усього періоду, поки особа не буде затримана або не з’явиться із зізнанням.

Військовослужбовець, переховуючись від військового командування, слідства за скоєння злочину, з кожним днем лише обтяжує свою вину. Він все одно не зможе уникнути кримінальної відповідальності, проте таке тривале продовження протиправної поведінки може унеможливити застосування судом більш м’яких заходів кримінального впливу чи навіть звільнення від кримінальної відповідальності згідно із Законом.

З’явлення із зізнанням до правоохоронних органів, щире каяття або активне сприяння розкриттю злочину є обставинами, що зможуть пом’якшити чи бути підставою для звільнення від покарання.

Військова служба правопорядку у Збройних Силах України та військова прокуратура звертаються до усіх військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину, з пропозицією зробити перший крок для повернення до повноцінного життя і припинення злочинних дій. Вам необхідно повернутися до своєї військової частини або звернутися до військового комісаріату за місцем проживання, або прибути до найближчого органу Військової служби правопорядку, де зробити зізнання й надати первинне пояснення щодо причин самовільного залишення військової частини.

Наголошуємо, що за відсутності тяжких наслідків або фактів вчинення інших злочинів, застосування до особи запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у ході досудового слідства ініціативно не буде, а в ході вирішення питання щодо правових наслідків самовільного залишення військової частини до уваги беруться й інші причини та умови, що могли спонукати до дій по залишенню військовослужбовцем військової частини, включаючи збіг тяжких сімейних обставин, наявність позастатутних відносин та інше.

Також закликаємо членів родин і громадських активістів допомогти своїм близьким людям виправити їхню, можливо, найбільшу помилку в житті, перестати критися й боязливо опускати очі перед присутніми, відновити своє чесне ім’я і впорядкувати життєвий шлях.

Інформацію щодо розміщення найближчого органу Військової служби правопорядку можна дізнатися за телефонами гарячої лінії Полтавського зонального відділу Військової служби правопорядку: 0532-56-64-28, 093-334-18-19.

Полтавський зональний відділ Військової служби правопорядку