29 серпня - День пам’яті загиблих учасників АТО

  • 842

Фото без опису

В останні дні серпня в Україні вшановується пам'ять загиблих учасників бойових дій в Іловайську та Дебальцевому. Тоді українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення. Зокрема, за важливий стратегічний об'єкт Донбасу – місто Іловайськ – боротьба тривала з середини серпня.

 

29 серпня – одна з найтрагічніших дат війни на сході України, яка назавжди викарбувалася у пам’яті та новітній історії. І через чотири роки у цей день так само болить. 29 серпня 2014 року почався відхід українських військ з Іловайська через підступний «коридор» росіян та їхніх найманців. Тоді ж країна дізналася, що українські військові потрапили у "котел".

 

Через три роки після трагедії Головна військова прокуратура офіційно повідомила: збройні сили РФ впритул розстріляли колону українських військових разом із трьома своїми полоненими десантниками. За даними прокурорів, Іловайський котел забрав життя 366 наших воїнів, 429 бійців отримали поранення, ще 300 – потрапили в полон.  Ті, чиї сини, чоловіки, батьки та побратими потрапили у Іловайський котел, чиїх близьких назавжди забрала війна, зберуться у Києві, щоб вшанувати пам'ять загиблих. Цей день родини загиблих пропонують зробити Днем Пам'яті полеглих захисників України.  Вшанувати пам’ять загиблих та підтримати їхні родини може кожен. Адже розділена на всіх біда – це півбіди.

 

29 серпня о 15-00, у залі засідань Гадяцької міської ради, під час проведення 37-ї позачергової сесії Гадяцької міської ради сьомого скликання  хвилиною мовчання відбудеться вшанування українських воїнів, полеглих під Іловайськом та на фронтах російсько-української війни. Участь у заході буде знаком світлої пам'яті, полеглим і вдячності та шани живим.