Гадяцька міська рада реалізовує спільний соціальний проект зі стерилізації безпритульних собак

Дата: 09.01.2019 13:22

У грудні минулого року сесію Гадяцької міської ради затверджено Програму регулювання безпритульних тварин гуманними методами на 2019-2020 роки. Згідно даної Програми у 2019 році заплановано проводити вилов бродячих тварин, з подальшою їх  стерилізацією та щепленням від сказу на суму 63,0 тис.гривень. На придбання кліток для карантинного перетримання після проведеної стерилізації в міському бюджеті заплановані кошти в сумі 11,5 тис.гривень.

Міське комунальне підприємство «Комунсервіс» спільно з Гадяцькою районною державною лікарнею ветеринарної медицини   працюють над проблемою бродячих собак у місті. Останнім часом ця співпраця вийшла на якісно новий рівень.

На сьогодні вже 11 безпритульних тварин привиті, стерилізовані та кліпсовані.  Дві тварини вже відпущені, а дев’ять проходять карантинне перетримання після проведеної стерилізації з подальшою вакцинацією від сказу,  яку проводить фахівець  ветеринарної лікарні.

"Дуже приємно, що сьогодні спільно з Гадяцькою районною державною лікарнею ветеринарної медицини, ФОП Гейко О.А. ми зробили нормальні умови для праці, нормальні умови для перебування тварин, — говорить директор МКП «Комунсервіс».

Сьогодні в Гадячі багато безпритульних собак, тож ми маємо проблему, яку поступово вирішуємо. Після операцій собакам чіпляють кліпси, але в перспективі їх будуть чіпувати, щоб робити електронну базу. Ми вивчаємо досвід міст, де це вже роблять. Коли ви бачите на вулиці собаку з жовтою кліпсою на вусі, значить вона пройшла через руки лікаря-ветеринара."