Дії при пожежі на теплоході:

Дата: 09.12.2019 10:31

• Почувши оголошення про пожежу по судновому радіо або від чергового матроса, за командою капітана вийдіть з каюти на палубу до рятувальних шлюпок, прихопивши з собою гроші та документи, попередньо загорнувши їх у поліетиленовий пакет.
  • Поспішайте, вибираючись назовні, але без метушні та паніки.
  • Намагайтеся знайти для себе рятувальний жилет (рятувальне коло).
  • Якщо вихід з каюти відрізаний вогнем і димом - залишайтеся на місці, щільно зачинивши двері. Розбийте скло ілюмінатора і вилазьте крізь нього. Тільки якщо це зробити неможливо, то, обмотавши голову мокрою ганчіркою, проривайтеся крізь вогонь і дим;
  • Першими пропустіть до шлюпок дітей, жінок, поранених. Пливіть у бік від корабля, намагаючись по можливості привертати до себе увагу, подавати сигнали.
  • Якщо ви опинилися за бортом, то зачепіться за який-небудь плаваючий предмет.
  • У випадку, коли до берега далеко, тримайтеся на воді, не витрачайте зайвих сил і чекайте на допомогу.