Дії при пожежі у вагоні потяга:

Дата: 09.12.2019 11:26

• Негайно повідомте провідника про пожежу, пройдіть по вагону і, не піднімаючи паніки, голосно, виразно і спокійно оголосіть пасажирам про те, що трапилося. Розбудіть сплячих пасажирів і візьміть за руки дітей.
  • Найбезпечніше евакуюватися в передні вагони, але якщо це неможливо, то йдіть в кінець потяга, щільно закриваючи за собою двері купе і міжвагонних переходів. Обов'язково перевірте разом з провідником наявність людей в тамбурах, купе, туалетах палаючого вагону.
  • Використовуючи вогнегасники і підручні засоби (ковдри, мокрі ганчірки тощо), разом з пасажирами спробуйте загасити вогонь. Закрийте вікна, щоб вітер не роздмухував полум'я. Не намагайтеся рятувати від вогню багаж, якщо це загрожує вашій безпеці (візьміть тільки найнеобхідніше – документи, гроші, цінності тощо).
  • Якщо вогонь відрізав вас від виходів, то зайдіть до купе або туалету, щільно причинивши за собою двері, відкрийте вікно і чекайте прибуття допомоги, привертаючи до себе увагу. Не стрибайте з вагона потяга і не намагайтеся вибратися на дах – це небезпечно!
  • Якщо немає можливості загасити пожежу і зв'язатися з начальником потягу чи з машиністом - зупиніть потяг за допомогою стоп-крану, виведіть з вагона всіх людей, і разом з провідниками розчепіть вагони, запобігаючи поширенню вогню на весь потяг.
  • Відведіть пасажирів від палаючого вагону і повідомте про те, що трапилося у Службу порятунку за номером «101». Далі дійте за вказівкою начальника потягу і пожежних.
  • Помітивши сигнали людей, які залишилися у вагоні, негайно повідомте про них пожежним. Запобігайте виникненню паніки та надайте домедичну допомогу постраждалим.