Допомогу при народженні дитини можна оформити ОНЛАЙН

Допомогу при народженні дитини призначають одному із батьків (опікуну), який постійно проживає разом із дитиною.

Допомога при народженні дитини надається у загальному розмірі 41280 грн., виплата якої здійснюється:

• одноразово у сумі 10320 грн.;
  • решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами по 860 грн. на місць.

Нагадуємо, що відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» допомога при народженні дитини надається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.

Послугу призначення допомоги при народженні можна отримати комплексно через послугу «єМалятко», яка включає в себе перелік державних послуг, заповнивши всього одну заяву.

Які це послуги?

Для замовлення доступні 8 послуг: 2 базових (обов'язкових) та 6 на вибір.

Базові послуги:

• державна реєстрація народження;
  • визначення походження дитини.

Послуги на вибір:

• призначення допомоги при народженні;
  • реєстрація в державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;
  • призначення допомоги багатодітним сім’ям;
  • реєстрація місця проживання дитини;
  • присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР);
  • визначення належності дитини до громадянства України.
  • внесення відомостей про дитину до електронного Реєстру пацієнтів;
  • оформлення посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї.

Звертаємо увагу! Оскільки державна реєстрація народження є базовою (обов'язковою) послугою, сервісом єМалятко можуть скористатися лише ті батьки, які ще не отримали свідоцтва про народження дитини.

Комплексна послуга єМалятко надається у режимі офлайн-тестування у пологових будинках, ЦНАП та відділах ДРАЦС.

Послугу «єМалятко» можна отримати ОНЛАЙН.

Основною перевагою даного сервісу є те, що скористатись ним можливо цілодобово, кожного дня та не виходячи з дому.

Послуга доступна на порталі ДІЯ:  https://diia.gov.ua/services/yemalyatko

Щоб подати заяву, потрібні:

• номер медичного висновку про народження дитини у форматі ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ.
  • Медичний висновок видається лікарем у пологовому будинку, номер висновку надсилається в смс.
  • кваліфікований електронний підпис (КЕП).

Як отримати послугу?

Перейдіть за посиланням: https://diia.gov.ua/services/yemalyatko

Авторизуйтеся або зареєструйтеся на порталі Дія

Заповніть заяву та виберіть додаткові послуги, які хочете замовити.

Дані про заявника підтягуються автоматично, дані про другого з батьків потрібно заповнити вручну.

Підпишіть заяву електронним підписом. Другому з батьків потрібно підписати заяву своїм електронним підписом, якщо:

• батько та матір не одружені;
  • батько та матір мають різні прізвища / батько та матір зареєстровані за різними адресами (якщо замовлена послуга з реєстрації місця проживання дитини).

Посилання на заяву на порталі Дія надійде другому з батьків на електронну пошту.

Отримайте свідоцтво про народження!

Потім перейти до розділу призначення допомоги при народженні та заповнити банківські реквізити для проведення виплати допомоги. Вся інша необхідна інформація буде заповнена автоматично.

Заява в електронному вигляді потрапляє автоматично до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (прописки) або фактичного місця проживання заявника.

Далі управлінням соціального захисту населення перевіряються подані документи та призначається допомога.

У разі виникнення питань соціального захисту населення рекомендуємо звертатися на телефон обласної безкоштовної «гарячої лінії»: 0-800-500-620.

Директор Департаменту соціального захисту

населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко