«Якщо перетнемо межу 65% зайнятих ліжкомісць, область автоматично потрапить до «червоної зони», – Віктор Лисак

  • 250

Про це директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА зауважив під час апаратної наради 15 листопада. За його словами, наpазі пацієнтами з підозрою та хворими на COVID-19 зайнято 62, 8% ліжкомісць.  

«Якщо перетнемо межу 65% зайнятих ліжкомісць, область автоматично потрапить до «червоної зони». Уже зараз фактично ми знаходимося на її межі», – сказав Віктор Лисак.

«18 областей в Україні вже перебувають у «червоній зоні» епідеміологічної небезпеки, – зауважив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, – маємо досить високий рівень госпіталізації й виявлення хворих. Це те, що нас наразі дуже  непокоїть».  

Як повідомив Віктор Лисак, за рівнем захворюваності на 100 тис населення Полтавщина має показник у 1020 осіб. Для порівняння, місто Київ – 1700-1800. Також минулого тижня в області фіксували антирекорд – 1591 випадок захворювання за добу. Це стосується й кількості летальних випадків упродовж тижня – 137. В області занедужало понад 4700 дітей. 972 лишаються активними, із них віком від 7-17 років – 710.

Щодо вакцинальної кампанії, в області зроблено понад 909 тис. щеплень. Понад 518 тис. осіб отримали 1 дозу, понад 390 тис – 2 дози. За цими показниками Полтавщина знаходиться в трійці лідерів на рівні держави. Але, на переконання Віктора Лисака, ще є багато невикористаних резервів. В області знаходиться достатня кількість вакцини: CoronaVac – понад 11 тис доз, Pfizer –  понад 16 тис, AstraZeneca  – понад 134 тис, Moderna – понад 13 тис.

Також від 9 грудня буде діяти новий наказ МОЗ із переліком визначених категорій професій, які підпадають під обов’язкове  щеплення. Зокрема, йдеться про медичних, соціальних працівників, представників органів місцевого самоврядування, т. ін.

 

Інші статті

Всі статті