Що має бути у «тривожній валізі»?

 • 90

Фото без описуТривожна валіза буде корисною у будь-яких надзвичайних ситуаціях та катастрофах.

Тривожна валіза - це дуже потрібна річ навіть у мирний час. А під час війни його обов'язково треба мати вдома кожній українській родині. Така валізка містить найважливіші речі на випадок термінової евакуації, пожежі або природного лиха.

Тривожна валіза - що це таке та з чого почати

Тривожна валіза - це сумка або рюкзак з найнеобхіднішими речами в будь-якій надзвичайній ситуації. До неї входять: копії документів, одяг, ліки, інструменти, засоби гігієни та їжа. Таку валізу можна укомплектувати заздалегідь, щоб швидко евакуюватися в небезпечній ситуації.

Готову тривожну валізу можна купити у воєнному магазині, або ж зібрати необхідні речі самостійно. Найзручніше використовувати міцний рюкзак місткістю 30 л.

Тривожна валіза: що покласти

 1. Копії документів. Заздалегідь зробіть копії паспорту, автомобільних прав, документів на нерухомість, дитячих документів та інших.
 2. Дублікати ключів від дому та автомобіля.
 3. Гроші - обов'язково покладіть карти чи готівку.
 4. Мобільний телефон з зарядним пристроєм. Можна купити недорогі телефони, які довго тримають заряд. Засоби зв'язку допоможуть бути в курсі подій певний час.
 5. Ліхтар з батарейками.
 6. Механічний годинник - щоб завжди знати актуальний час.
 7. Інструменти - мультитул, скотч, запальничка, складаний ніж.
 8. Набір голок та ниток.
 9. Посуд - ложка, чашка, похідний казанок, турка. Для приготування їжі в будь-яких умовах. Бажано, щоб весь посуд був залізним.
 10. Засоби гігієни - зубна паста, щітка, вологі серветки, туалетний папір, жіночі засоби гігієни.
 11. Одяг. Бажано брати речі, які займають мало місця. Покладіть кілька пар шкарпеток та спідньої білизни, штани, светр, рукавиці, шапку, плащ-дощовик, зручне взуття.
 12. Горілка чи медичний спирт. Для обеззаражування та розведення вогню.

Що покласти в аптечку

Обов'язково укомплектуйте аптечку для надзвичайної ситуації. Не забувайте, що всі ліки мають строк придатності. В аптечку варто покласти парацетамол, антибіотики в порошках, очні краплі, активоване вугілля, жарознижувальні засоби, ліки проти кишкової інфекції і діареї, ліки проти отруєння. Не забудьте покласти йод, бинти, вату та лейкопластир.

Запас їжі для тривожної валізи

У валізу варто покласти їжу, що довго зберігається, легко готується та має високу калорійність. Візьміть рибні консерви, тушонку, галети, супові набори, макарони та крупи. Рекомендується також купити калорійні солодощі з великим терміном зберігання: згущене молоко, шоколад, "снікерси".

Фото без опису