Про недопущення спалювання сухої трави, рослинних залишків, побутових відходів та сміття

Шановні мешканці  громади!

Спалювання залишків рослинності забороняється законами України  «Про охорону атмосферного повітря», «Про рослинний світ», «Про благоустрій населених пунктів».

Забороняється проводити спалювання залишків сухої рослинності на території власних домогосподарств, прилеглих територіях, розпалювання багаття в лісах та лісосмугах, спалювання очерету, сухої трави, пожнивних залишків, стерні тощо.

Нагадуємо, що відповідно до статті 113 Кримінального кодексу України  «Диверсія», до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, додано і навмисні підпали, в тому числі й залишків сухої рослинності.

При виявленні загоряння  особи, причетні до  підпалу, власники земельних ділянок, на яких  виявлено факт спалювання, притягуються  до відповідальності за самовільне спалювання залишків сухої рослинності за статтею 771 КУпАП, що  тягне за собою:

накладення штрафу на громадян   від 3 060 грн до 6 120 грн;

на посадових осіб –  від 15 300 грн до 21 420 грн.