Тонка крига – велика небезпека!
Через коливання температури повітря – нижче нуля вночі та дещо тепліше вдень – крига на водоймах області є не достатньо міцною і кожному, хто зараз виходить на лід, загрожує небезпека.
Рятувальники нагадують: міцним вважається лід, якщо його товщина не менше 10-12 сантиметрів, і він має синій чи зелений відтінок. Для масового перебування людей на кризі лід має мати товщину близько 25 см.
Ні в якому разі не можна перевіряти міцність криги ударом ноги – тільки палицею. Якщо на кризі з’являється хоч трохи води, чути характерне потріскування льоду або з’являються тріщини, це свідчить про те, що під вами тонкий лід. Необхідно негайно повертатися тим же шляхом, яким і йшов. При цьому робити це ковзаючими кроками, не відриваючи ніг від криги і розставивши їх на ширину плечей. Це дозволить розподілити масу тіла на більшу площу криги.
Пам’ятайте, що при відлизі крига починає танути, на поверхню льоду може потрапляти вода, сніг. Якщо у цей момент за низької температури лід почне замерзати знову, крига матиме жовтуватий або ж білий відтінок. Тоді збільшується ризик провалитись під лід.
Не дозволяйте дітям самостійно ступати на кригу без нагляду дорослих. Зимові розваги можуть обернутися трагедією за умови ігнорування правил безпеки та необережної поведінки на льоду.
Забороняється вживати спиртні напої перед виходом на лід та під час перебування на ньому.
Любителям зимової риболовлі також слід дотримуватися певних правил. Лунки потрібно робити у шаховому порядку на відстані, не менше 5-6 метрів одна від одної. Перед виходом на таку риболовлю завжди беріть з собою та тримайте під рукою міцну мотузку, довжиною 15-20 м, дошку або довгу палицю, адже ці підручні засоби допоможуть вам врятуватися самим або врятувати іншого рибалку в разі потрапляння під лід.
Зимова водойма, вкрита льодом, точно не те місце, де можна легковажити. Дотримуйтесь правил безпеки та не виходьте на тонку кригу!