Там, де річки Псел і Грунь зливаються в одне, на мальовничій Полтавщині знаходиться колишня гетьманська столиця України - славне місто Гадяч. Саме тут, 22 жовтня 2016 року відбулося відкриття туристичного маршруту «Лесиними стежками».

Фото без опису

Цей маршрут чудово розкриває історію та життя славетного писемного роду Драгоманових, відомого ще з часів гетьманщини.

Екскурсія починається з Драгоманівської гори, де туристична група має змогу побачити пам’ятний знак на місці колишньої садиби Драгоманових та дізнатися історію життя родини знаменитих письменників.

Фото без опису

Далі дорога тягнеться до Замкової гори. Це одне з найвеличніших місць Гадяча, яке таїть у собі безліч таємниць. У 1663-1668 роках тут була резиденція гетьмана Івана Брюховецького. Він укріплює фортецю, зводить дерев’яний палац, церкву. Багато років тому, саме на цьому місці любили бігати Олена Пчілка і М. Драгоманов, та милуватися величним Пслом.

Після Замкової гори, пропонується відвідати історико-краєзнавчий музей. Проводиться екскурсія у відділі родини Драгоманових.

Фото без опису

Серед експонатів можна побачити фрагмент вишитої руками Лариси Косач чоловічої сорочки і привезену нею з Єгипту статуетку «Єгиптянка», дубовий меблевий гарнітур з дому Драгоманових, книги з особистої бібліотеки Драгоманова.

З історико-краєзнавчого музею екскурсія продовжується через місто до Зеленого Гаю.

Фото без опису

Під час переїзду туристів, екскурсовод розповідає про деякі цікаві місця пов’язані з родиною Драгоманових. У Зеленому Гаю, у дачному будинку жила і творила Леся Українка.

Нині там встановлено пам’ятний знак. На честь 170-річчя від дня народження М.П. Драгоманова відкрито пам’ятний знак, збудовано альтанку та амфітеатр. Щороку проводиться обласне літературно-мистецьке свято «Дивоцвіт Лесиного гаю».

Фото без опису

Із Зеленого Гаю туристи прямують до Центральної бібліотеки ім. Лесі Українки, де відкрита кімната-музей Лесі Українки. В 1861 році з ініціативи М.Драгоманова, І. Білик, С. Метлинського була створена Гадяцька книгозбірня. У списках читачів за 1887 рік  Єлизавета Іванівна Драгоманова, бабуся Лесі Українки, бувала в бібліотеці і сама Леся. Це остання зупинка туристичного маршруту «Лесиними стежками».

Гід державних послуг. Банер